Gürcistan’da Türkiye’nin de katılımıyla başlayan ‘Noble Partner 2018’ çok uluslu askeri tatbikatı nefes kesti.
NATO’nun desteğiyle Gürcistan’da 4’üncüsü düzenlenen ‘Noble Partner 2018’ çok uluslu askeri tatbikatının başkent Tiflis’e yakın Vaziani askeri üssünde hızla devam ettiği bildirildi. Gürcistan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Vaziani askeri üssünde çeşitli askeri tatbikatların gerçekleştirildiği belirtilerek aynı zamanda eğitim aşamasında diğer otomatik ateşli silah türlerinin uygulandığı belirtildi.
Yapılan açıklamada, Gürcistan Silahlı Kuvvetleri 1. Piyade Tugayı 12. Taburunun, otomatik ateşli silahlardan farklı türlerde atış egzersizleri gerçekleştirdiği kaydedildi. Aynı zamanda, Ukrayna silahlı kuvvetleri temsilcilerinin Gürcü askerlerle taktik egzersizleri yürüttüğü ve deneyimlerini birbirleriyle paylaştıkları aktarıldı. ABD askerleri zırhlı araç “Strayker” ile tatbikata iştirak ettiği ifade edildi.
Gürcistan’da 4’üncüsü düzenlenen ‘Noble Partner 2018’ iki hafta boyunca devam edecek. Tatbikata, Türkiye, Gürcistan, ABD, İngiltere, Almanya, Estonya, Fransa, Litvanya, Polonya, Norveç, Ukrayna, Azerbaycan ve Ermenistan katılıyor. Türkiye’den 4 subayın tatbikat karargahında görev yapmak üzere ‘Noble Partner 2018’ çok uluslu askeri tatbikata katılım sağladığı belirtildi.
1 Ağustos’ta Noble Partner 2018’in Gürcistan’ın Vaziani askeri üssünde resmi açılış töreni gerçekleştirildi.
(İlkin Hüseynov/İHA)

DHA ve İHA tarafından geçilen tüm yerel ve bölge haberlerinde Haberihbarhatti.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Son dakika gelişmeleri, en son haber ve analiz haberler Türkiye’nin en çok takip edilen haber sitesi Haberihbarhatti.com’da.

Haberihbarhatti.com haber portalına; haber önerilerinizi, ihbarlarınızı ve düşüncelerinizi kolayca ulaştırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey karşılaştığınız olayları ya da şikayetçi olduğunuz konuları video veya fotoğraf olarak kaydedip bize tercih ettiğiniz iletişim yolu ile yollamak. Gönderdiğiniz video ve fotoğraflar deneyimli muhabirlerimiz tarafından değerlendirilip en kısa sürede haberleştirilecektir.

HABER İHBAR HATTI, 7 gün, 24 saat boyunca size haber ulaştırmak için çalışıyor. Sizin bizimle ilgili düşüncelerinizse büyük önem taşıyor. Haber ihbar hattı ile ilgili bir yorumunuz, öneriniz varsa ya da bir hata fark ettiyseniz, İletişim Formunu kullanarak görüşlerinizi bize ulaştırabilirsiniz.

Dilerseniz bize ulaşmak için aşağıdaki yollardan herhangi birinide kullanabilirsiniz.
facebook: https://www.facebook.com/haberihbarhatti
twitter: https://twitter.com/haberihbarhatti
instagram: https://www.instagram.com/haberihbarhatti
email: :info@haberihbarhatti.com