Niğde’de ‘Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi’ törenle hizmete açıldı. 24 saat hizmet verecek olan Millet Kıraathanesi, çay ve çorba ikramı ile sohbet merkezi olacak.
Niğde Belediyesi tarafından Aşağı Kayabaşı Mahallesi Kızıl Elma Parkı içerisindeki Naim Süleymanoğlu Gençlik Kompleksi, kütüphane, spor kompleksi, 15 bilgisayarın bulunduğu Bilgi Evi ile birlikte “Millet Kıraathanesi” olarak düzenlendi. Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Naim Süleymanoğlu Genlik Kompleksi’ni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “geleneksel değerlerin yaşatılabileceği yerlere dönüştürülmesi” çağrısına uyarak Millet Kıraathanesi olarak düzenlediklerini söyledi. Komplekste Bilgi Evi, kütüphane ve Millet Kıraathanesi’nin bulunduğunu söyleyen Özkan, “Hayatın hızlı tempoyla akıp gittiği ortamlarda özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi onların yararına olacak mekanlar meydana getirmezsek Allah göstermesin kötü alışkanlıklar edinecek birtakım yerlere kayarlar. Dizimizi dövmenin alemi yok, onlara alternatif sunacağız” dedi.

ÜCRETSİZ İNTERNET VE ÇAY İKRAMI
Kıraathanede bir gününü dolu dolu geçireceğini söyleyen Melih Tayyip Özkan, “Cumhurbaşkanımızın start verdiği Millet Kıraathanesi açıldı. İçeriyi gezdim, ders çalışmak, kitap okumak için çok güzel bir ortam oluşturulmuş. Günümü burada ders çalışarak, satranç oynayarak, spor alanlarında spor yaparak çok güzel geçireceğimi düşünüyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.
Eğitimci Muharrem Çiftçibaşı ise, “Milletin okumayla buluştuğu yer olarak görüyorum. İnsanların bir araya geldiklerinde kitap okudukları, gazete ve dergi okudukları ve okudukları konularla birlikte bilgi alışverişinde bulunacağı bir ortam. Günlük ödevlerini yapabilecekleri, ücretsiz internet ve çay ikramının olduğu ortamla birlikte günlük sohbetler gibi, hatta apartman toplantılarının yapılacağı bir has oda yapılmış, eğitimci olarak çok güzel bir ortam olduğunu düşünüyorum” dedi.
Açılışın ardında vatandaşlar kıraathaneyi gezdi.
(İHA)

DHA ve İHA tarafından geçilen tüm yerel ve bölge haberlerinde Haberihbarhatti.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Son dakika haberleri sayfasından Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen en güncel ve en son haberleri haberihbarhatti.com ile 7/24 takip edebilirsiniz.

HABER İHBAR HATTI, 7 gün, 24 saat boyunca size haber ulaştırmak için çalışıyor. Haberihbarhatti.com haber portalına; haber önerilerinizi, ihbarlarınızı ve düşüncelerinizi kolayca ulaştırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey karşılaştığınız olayları ya da şikayetçi olduğunuz konuları video veya fotoğraf olarak kaydedip bize tercih ettiğiniz İletişim yolu ile yollamak. Gönderdiğiniz video ve fotoğraflar deneyimli muhabirlerimiz tarafından değerlendirilip en kısa sürede haberleştirilecektir.