Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik.

Ara Güler vefat etti
İstanbul – Başhekim Dr. Okan Özçeker, “Saat 23.05’te kalp atımı ve solunumu tekrar duran sayın Güler, yapılan tüm müdahaleler yanıt vermemiş ve saat 23.20’de vefat etmiştir” dedi.

Cumhuriyet Başsavcılığından ’Cemal Kaşıkçı’ açıklaması
İstanbulİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Cemal Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Erdoğan Gagauz Özerk Bölgesinde
Komrat – Gagauzya’yı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sayın Cumhurbaşkanının ve hükümetin desteği, Sayın Başkan ve Gagauz yetkililerin kararlılığıyla özerkliğin layığıyla işlemesi için somut adımlar atılması konusunda mutabık kaldık” dedi.

Gagauz Türklerine hitap etti
Komrat – Gagauz Türklerine hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kendi kimliğinizi, dilinizi, iç barışınızı, birliğinizi, dirliğinizi koruyarak bu mirası evlatlarınıza, torunlarınıza aktarmanızı diliyorum” dedi.

Kuzey Irak’a hava harekatı
Ankara – Kuzey Irak’a düzenlenen hava harekatında 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Motosikletli gasp girişimi sivil polislere takıldı
Londrina – Brezilya’da motosikletli gasp girişimi, sivil polislere takıldı.
(İHA)

YASAL BİLGİLENDİRME

DHA ve İHA tarafından geçilen tüm yerel ve bölge haberlerinde Haberihbarhatti.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Son dakika haberleri sayfasından Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen en güncel ve en son haberleri haberihbarhatti.com ile 7/24 takip edebilirsiniz.