Geçici korucularla ilgili madde Karayolları Trafik Kanunu Teklifi’nden çıkartıldı.
İçişleri Komisyonu, Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi görüşmeleri düzenlendi.
Teklifte birinci madde, geçici koruculardan 49 yaşını dolduranların madde yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içinde emekli edilmesi, 44 yaşını doldurmuş ve hizmet süresi geçmiş olanların yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içinde ilişiği kesilmesi ile ilgili hükümler maddesi teklif metninden çıkarıldı. Gerekçe ise emeklilik konusunun İçişleri Komisyonunun değil Plan ve Bütçe Komisyonunun işi olması şeklinde ifade edildi.
(İHA)

YASAL BİLGİLENDİRME

DHA ve İHA tarafından geçilen tüm yerel ve bölge haberlerinde Haberihbarhatti.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Son dakika haberleri sayfasından Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen en güncel ve en son haberleri haberihbarhatti.com ile 7/24 takip edebilirsiniz.