Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Ürdün Kralı 2. Abdullah, Ürdün’ün başkenti Amman’da bir araya geldi.
Ürdün Kraliyet Divanından yapılan açıklamaya göre, Abbas ile 2. Abdullah, Filistin ve Kudüs meselesine yeniden ivme kazandırma çabaları çerçevesinde başkent Amman’daki El-Hüseyniye Sarayı’nda bir araya geldi. Kral 2. Abdullah görüşmede, Filistin halkının adil haklarını alıncaya kadar yanında olacaklarını ifade ederek, “Filistin davası, merkezi bir meseledir. Filistin meselesi dış politikamızın en önemli konusudur” dedi. Filistin Devlet Başkanı Abbas da, 2. Abdullah liderliğindeki Ürdün’ün, Filistin halkının haklarına ve adil davasına uluslararası alanlarda destek vermede gösterdiği çabayı takdir ettiğini kaydetti. Öte yandan, bugün gerçekleştirdiği Ürdün ziyaretinin ardından Abbas, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Tani ile görüşmek üzere iki günlük resmi ziyaret için bu akşam Doha’ya gidecek.
(Hamad Alnajjar/İHA)

DHA ve İHA tarafından geçilen tüm yerel ve bölge haberlerinde Haberihbarhatti.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Son dakika haberleri sayfasından Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen en güncel ve en son haberleri haberihbarhatti.com ile 7/24 takip edebilirsiniz.

HABER İHBAR HATTI, 7 gün, 24 saat boyunca size haber ulaştırmak için çalışıyor. Haberihbarhatti.com haber portalına; haber önerilerinizi, ihbarlarınızı ve düşüncelerinizi kolayca ulaştırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey karşılaştığınız olayları ya da şikayetçi olduğunuz konuları video veya fotoğraf olarak kaydedip bize tercih ettiğiniz İletişim yolu ile yollamak. Gönderdiğiniz video ve fotoğraflar deneyimli muhabirlerimiz tarafından değerlendirilip en kısa sürede haberleştirilecektir.