İnternet üzerinden alışveriş sitesi eBay, eBay’in sitesinde kayıtlı en başarılı satıcıları yasa dışı yollardan kendi sitesine çekmeye çalıştığı gerekçesiyle rakibi Amazon’a dava açtı. eBay Amazon’a, Amazon’un temsilcilerini eBay’de hesap açıp satış yapan şirketlere Amazon.com internet adresinde satış yapmak üzere mesaj yolladıkları suçlamasını yöneltti. eBay, bunun kendisinin kullanıcıları ile yaptığı sözleşmeyi ihlal ettiğini iddia etii. eBay’in Kaliforniya’daki mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde Amazon’un eBay’e “komplo” kurduğu ifade edilirken, eBay bunun “dikkatli bir şekilde organize ve koordine edilmiş dünya çapında bir kampanya” olduğunu belirtti. Şirket, Amazon’un amacının “eBay satıcılarının Amazon’da satış yapmaları için yasa dışı olarak ayartma” olduğunu aktardı. eBay aynı zamanda bu uygulamanın şirkete zarar verme amacını taşıdığını da öne sürdü. Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon ise şirket hakkındaki iddialarla ilgili soruları yanıtsız bıraktı. DW,dpa/AG,DÇÜ © Deutsche Welle Türkçe

YURT DIŞI AJANSLAR tarafından geçilen tüm haberlerde Haberihbarhatti.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Son dakika haberleri sayfasından Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen en güncel ve en son haberleri haberihbarhatti.com ile 7/24 takip edebilirsiniz.

HABER İHBAR HATTI, 7 gün, 24 saat boyunca size haber ulaştırmak için çalışıyor. Haberihbarhatti.com haber portalına; haber önerilerinizi, ihbarlarınızı ve düşüncelerinizi kolayca ulaştırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey karşılaştığınız olayları ya da şikayetçi olduğunuz konuları video veya fotoğraf olarak kaydedip bize tercih ettiğiniz İletişim yolu ile yollamak. Gönderdiğiniz video ve fotoğraflar deneyimli muhabirlerimiz tarafından değerlendirilip en kısa sürede haberleştirilecektir.