Avustalya’da son 50 yılın en şiddetli kurak mevsimi yaşanmaya başlanınca devlet meralarda büyük ve küçük hayvanlara otlama imkanı sağlamak için çiftçilere kanguruları öldürme izni verdi.
Avustralya kuraklıkla baş etmeye çalışırken New South Wales’de son 50 yılın en kurak yılı yaşanmaya başladı. Eyalet hükümeti eyaletin 800 bin kilometrekaresinin tamamının hiç yağış almadığını bildirdi. Öncelikli Sanayiler Bakanı Nial Blair, Avustralya’da güney yarım kürede en kurak kış mevsiminin yaşandığını belirtti. Mahalli ve federal hükümetin çiftçilere yaptığı yardımın yeterli olmadığı belirtildi.
Hava tahminlerine göre ülkede üç ay daha yağmur beklenmiyor. Hayvanlarını beslemekte güçlük çeken besicilerin hayvanlarını satmaya başladıkları kaydedildi.
Federal hükümetin, çiftçilerin kanguru öldürme sayı sınırını kaldırıp kanguru vurma izni vermek için bürokratik engelleri azalttığı belirtildi. Hükümet tarafından yapılan açıklamada, bunun yapılmaması halinde binlerce kangurunun açlıktan öldüğünün görüleceği belirtildi.
(İHA)

DHA ve İHA tarafından geçilen tüm yerel ve bölge haberlerinde Haberihbarhatti.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Son dakika haberleri sayfasından Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen en güncel ve en son haberleri haberihbarhatti.com ile 7/24 takip edebilirsiniz.

HABER İHBAR HATTI, 7 gün, 24 saat boyunca size haber ulaştırmak için çalışıyor. Haberihbarhatti.com haber portalına; haber önerilerinizi, ihbarlarınızı ve düşüncelerinizi kolayca ulaştırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey karşılaştığınız olayları ya da şikayetçi olduğunuz konuları video veya fotoğraf olarak kaydedip bize tercih ettiğiniz İletişim yolu ile yollamak. Gönderdiğiniz video ve fotoğraflar deneyimli muhabirlerimiz tarafından değerlendirilip en kısa sürede haberleştirilecektir.