Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında “Kurumların 2017 yılı ekonomik yatırım ve değerlendirme” toplantısı düzenlendi. Bitlis Valiliği Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Ustaoğlu, Cumhurbaşkanının başlattığı istihdam seferberliği kapsamında gelinen noktanın ve 2018 yılı için neler yapılacağını katılımcılara paylaşacaklarını söyledi.Bölgede her şeyin huzur, güven ve emniyete bağlı olduğu ifade eden Ustaoğlu, şöyle konuştu: Bölgenin en ücra kösesine kadar devletin kolluk gücü hakimdir. Tüm vatandaşlarımızın güven içinde olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu iklim, ilimiz imajı, bölgeye yatırım yapmaya çalışan girişimciler için çok önemlidir. Bu huzuru, güveni ve emniyeti sürdürdüğümüz sürece istihdamın artacağına inanıyorum. 2018 yılı da istihdam teşvikleri devam edeceğine göre ilimiz açısından çok önem bir yıl olacağın inanıyorum. Bu noktada özellikle geldiğim günden beri ilimizde yatırım yapan ve yapma teşebbüsünde bulunan tüm girişimcilere kapımızı her zaman açıktır. Onların sürekli yanında olduklarını hep göstermeye çalıştık. İlimizin en önemli sıkıntısı işsizliktir. İlimizde iş imkanını ne derece fazlalaştırırsak huzur, güven ve emniyeti o seviyede yükseltmiş olacağız.”Konuşmanın ardından kurum amirleri yıl boyunca yaptıkları proje ve yatırımlarla ilgili sunum yaptı.Toplantıya, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Bitlis Vali Yardımcısı Murat Kütük, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ticaret odası başkanları, kurum amirleri ve bölgeye yatırım yapan iş adamları katıldı.

kaynak: Bitlis’te Ekonomik Yatırım ve Değerlendirme Toplantısı

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler bölümünde Haberihbarhatti.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen websiteleri ve ajanslardır.

Görüş, öneri ya da şikayetiniz paylaşmak isterseniz, İletişim Formunu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz. En kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin!